System kamerowy Sony HDC-5500

System kamerowy Sony HDC-5500 do produkcji 4K na żywo to: tryb transmisji z bardzo wysoką przepływnością UHB, przetworniki CMOS z globalną migawką, szeroki zakres barw, mały poziom szumu i tryb dużej szybkości klatek HRF.

Posiada pierwszy na świecie przetwornik obrazu o rozdzielczości 4K z trzema matrycami CMOS typu 2/3″ i globalną migawką. Zapewnia doskonałą jakość obrazu podczas transmisji na żywo w standardach HD, 4K i HDR. Już w tym roku będzie można nabyć oprogramowanie zwiększające szybkość klatek: do 2x w rozdzielczości 4K i do 8x w HD.

Post Cover

System kamerowy HDC-5500 umożliwia bezpośrednią reprodukcję sygnału 4K przez łącze 12G-SDI. Po dodaniu oferowanego oddzielnie, bezprzewodowego panelu bocznego HKC-WL50 kamera może pracować w trybie bezprzewodowym, również w połączeniu ze stabilizatorem.

Znalezione obrazy dla zapytania Sony HDC-5500

Dzięki technologii przetwarzania sygnału — transmisji UHB (ang. Ultra High Bitrate, o bardzo wysokiej przepływności) między kamerą a jednostką CCU — możliwe jest równoczesne przesyłanie sygnału z dwóch kamer jednym łączem światłowodowym, bez procesora sygnałowego. Po połączeniu obu wspomnianych urządzeń technologia UHB może służyć do równoległej transmisji dwóch sygnałów o rozdzielczości 4K. Funkcja 4K TRUNK pozwala użyć systemu HDC-5500 do efektywnej transmisji do jednostki CCU dwóch sygnałów źródłowych: jednego z samego systemu HDC-5500, a drugiego z kamery podłączonej do wejścia 12G-SDI tego systemu. Dodatkową zaletą transmisji UHB jest przesyłanie danych z wejścia 4K PROMPTER jednostki HDCU-5500 do głowicy systemu kamerowego.

System HDC-5500 współpracuje z wymiennymi panelami bocznymi, które pozwalają zapewnić zgodność wstecz z jednostkami sterującymi HD z serii HDCU-2500/3100.

Przenośna licencja

Sony wprowadza także przenośne licencje do systemu HDC-5500 i kamer POV HDC-P50. W przeciwieństwie do licencji stałych nie są one powiązane z konkretnym urządzeniem: można je dynamicznie przenosić między kamerami HDC-5500 i/lub HDC-P50.

Dla użytkowników wozów transmisyjnych oraz wypożyczalni sprzętu oznacza to mniejsze koszty i potrzeby logistyczne, ponieważ odpowiednie funkcje programowe pobiera się i instaluje w miejscu wykonywania zdjęć, bez wysyłania sprzętu o specyficznej konfiguracji. Przenośne licencje Sony będą oferowane w modelu rocznego abonamentu.

Licencje przenośne HZC-UHD50P na wyjście sygnału 4K oraz HZC-HFR50P na tryb HFR będą dostępne w maju.

Share Button