Sony na Camerimage

Sony na Camerimage zaprezentuje najnowszy film Claudia Mirandy „Only the Brave”, który opowiada o grupie strażaków walczących z pożarem lasu, a ogień zaczyna zagrażać mieszkańcom miasteczka Yarnell w Arizonie.

Autorem zdjęć do filmu, nakręconych kamerą Sony F65, jest Claudio Miranda. Twórca uważa, że kamera Sony F65 ma większy zakres dynamiczny niż np. F55.

– To po prostu mocniejsza, potężniejsza maszyna. Z powodu tego potencjału F65 ma większą tolerancję naświetlenia niż F55. Czasami reżyser chciał, żeby niektóre sekwencje akcji nakręcić w tempie 20 albo 22 klatek na sekundę i w ten sposób „podkręcić” trochę tempo akcji. Na początku było to możliwe tylko przy użyciu F65.

Film „Only the Brave” oparty jest na prawdziwej historii 19 strażaków, którzy zginęli walcząc z pożarem na Granite Mountain Hotshots w USA. Premiera odbyła się 2 tygodnie temu. W rolach głównych: Josh Brolin, Miles Teller, Jeff Bridges, James Badge Dale, Taylor Kitsch i Jennifer Connelly. Reżyseria: Joseph Kosinski, scenariusz: Ken Nolan i Eric Warren Singer. Pokaz na Camerimage w poniedziałek 13 listopada, godz. 23:00, Opera Nova.

Fot. Columbia Pictures

Kamery Sony są dostępne w naszym sklepie

 

Josh Brolin i Jeff Bridges

Share Button