Obiektyw Zeiss Milvus 2.8/15

Obiektyw Zeiss Milvus 2.8/15 ogniskowa 15 mm, przysłona f/2.8 – f/22, super-szerokokątny o kącie widzenia 110° tworzy obraz z ekstremalnej perspektywy. Obiektyw oferuje najwyższą jakość obrazu, nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie. Dzięki konstrukcji typu Distagon (15 elementów optycznych w 12 grupach), możemy uzyskać obraz o minimalnie widocznych aberracjach chromatycznych.

Zeiss lenses milvus

Obiektyw posiada powłokę antyrefleksyjną. Sprawia ona to, że wszystkie krawędzie soczewek eliminują odbicia od obiektywu na samym początku filmowania.

Zeiss Milvus 2.8/15 - 4vision

Optyka jest zaprojektowana tak, aby zapewnić maksimum wydajności dostarczanych przez aparaty wzbogacone o matrycę pełnoklatkową.

Zeiss Milvus 2.8/15 - 4vision

Ręczne ustawianie obiektywu oznacza kontrolowanie wyniku fotografowania przez opuszki palców. Obiektywy Carl Zeiss do lustrzanek wyróżniają się dużym kątem obrotu, który umożliwia dokładne ustawianie ostrości. Zmiany są natychmiast widoczne w wizjerze. Wysokiej jakości mechanizm porusza się płynnie, bez oporów, wspierając intuicyjną interakcję z płaszczyzną ogniskowej.

Zeiss Milvus - 4vision

Obiektyw posiada trwałą i odporną na wilgoć metalową konstrukcję. Dzięki funkcji, która ma powstrzymywać kurz i wodę, obiektyw idealnie sprawdza się w trudnych warunkach zewnętrznych. Dzięki temu służy przez wiele lat intensywnego użytku.

zeiss milvus - 4vision

Konstrukcja soczewek asferycznych zapewnia stałą jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych oraz ostrość na obwodzie obrazu. Bardziej złożony profil powierzchni sferycznych może zmniejszyć lub wyeliminować aberrację sferyczną, a także zmniejszyć inne wady optyczne w porównaniu z prostą soczewką.

Specyfikacja techniczna

Ogniskowa 15 mm
Przysłona f/2,8 – f/22
Zakres ostrzenia 0,25 m – ∞
Średnica filtra 95 mm
Liczba soczewek/grup 15/12
Pole widzenia, diag./horiz./vert. 110° / 100° / 76°
Waga ZF.2 – 880g, ZE – 947g
Mocowania Canon, Nikon

 

Obiektyw dostępny w naszym sklepie. 

Share Button
Zanussi zod35712xk user manual
Download energy star
Candy grand o service manual
Sharp lc-42sb55e service manual
Nokia n91 service manual
Jcb tm320 service manual
E track user manual
Akai gx 630 service manual
Manual blackberry q10
Alesis dm10 user guide