Obiektyw Zeiss Loxia 2.8/21

Obiektyw Zeiss Loxia 2.8/21 ogniskowa 21 mm, przysłona f/2.8 – f/22 szerokokątny dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Sony z mocowaniem E, do fotografowania natury, krajobrazów, architektury.

Loxia 2,8/21

Niezwykle praktyczny obiektyw działa bardzo cicho i płynnie. Łączy tradycyjną fotografię z nowoczesnymi technikami robienia zdjęć. Interfejs elektroniczny przekazuje dane z obiektywu (EXIF) do korpusu aparatu. Umożliwia precyzyjne ręczne ustawienia ostrości oraz przysłony.

Jedną zupełnie nową cechą obiektywów Loxia jest funkcja DeClick. Pozwala ona na odkliknięcie mechanizmu blokującego przysłonę za pomocą specjalnego urządzenia i śruby regulującej na bagnecie. Oznacza to, że można wyeliminować niepożądane różnice w poziomie jasności.  

Ręczne ustawianie obiektywu oznacza kontrolowanie wyniku fotografowania przez opuszki palców. Obiektywy Zeiss wyróżniają się dużym kątem obrotu, który umożliwia dokładne ustawianie ostrości. Zmiany są natychmiast widoczne w wizjerze. Wysokiej jakości mechanizm porusza się płynnie, bez oporów, wspierając intuicyjną interakcję z płaszczyzną ogniskowej. Precyzyjne wygrawerowanie w metrach i stopach oraz skala głębi zapewniają  dodatkowe wsparcie dla ręcznego ustawiania ostrości.

Obiektywy Carl Zeiss otwierają nowe możliwości w zakresie kompozycji kadru dzięki dramaturgii perspektywy i możliwości ujęcia kadru pod niezwykłymi kątami. Zniekształcenie obrazu może zakłócać kompozycję, ponieważ linie proste, które nie przechodzą przez centrum obrazu, zostaną odtworzone w zakrzywionym kształcie. Ten przykry efekt jest odpowiednio i w znacznym stopniu skompensowany poprzez rozwiązania optyczne w całym zakresie ogniskowych.

Wysokiej jakości wykonanie mocowań, przyjemny i dokładny metalowy pierścień wyostrzania oraz przysłony w połączeniu z wytrzymałym przednim bagnetem oraz mocowaniem filtra zapewniają długie użytkowanie.

Obiektywy Zeiss są odpowiednie dla cyfrowych aparatów Sony Alpha i zostały dostosowane do filmu i sensorów aż do formatu 35mm (24x36mm).

Specyfikacja techniczna

Ogniskowa 21 mm
Przysłona f/2,8 – f/22
Zakres ostrzenia 0,25 m – ∞
Liczba soczewek 11/9
Kąt widzenia 90 °
Średnica filtra 52 mm
Waga 394 g
Mocowania E

Obiektyw jest dostępny w naszym sklepie

Share Button