Obiektyw Fujinon MK 18-55 mm

Obiektyw Fujinon MK 18-55 mm T2.9 posiada 3 pierścienie umożliwiające ręczną i niezależną regulację ostrości, zoomu i otworu przysłony, każdy ze skokiem koła zębatego*6 wynoszącym 0.8M. Pierścień ustawiania ostrości można obracać w zakresie do 200 stopni, co ułatwia precyzyjne ustawianie ostrości. Zastosowana konstrukcja ułatwia wygodną obsługę obiektywów. Posiada regulację odległości układu optycznego od sensora, co pozwala na używanie ich także z innymi aparatami i kamerami. Przysłonę domkniemy maksymalnie do wartości f/22, a ostrość ustawimy już w odległości 0,85 m od obiektywu. Model MK 18-55 pozwala także na pracę w trybie makro, gdzie najmniejsza możliwa odległość ostrzenia wyniesie kolejno 0,38 m i 0,85 m.

Obiektywy MK dołączają do gamy kinematograficznej optyki, czerpiąc z dziedzictwa zaawansowanej optyki FUJINON przeznaczonej do kamer filmowych. Oferują zaawansowaną sprawność optyczną na całej powierzchni kadru aż do samych krawędzi oraz niski poziom dystorsji. Jednocześnie nowe obiektywy mogą poszczycić się kompaktową i lekką konstrukcją oraz wyjątkową.

Seria MK obejmuje jasne obiektywy o indeksie T2.9*2 w całym zakresie zoomu, co pozwala na uzyskiwanie niewielkiej głębi ostrości, jak również pięknego efektu „bokeh”. Zastosowanie rozwiązań optycznych i mechanicznych zoptymalizowanych pod kątem optyki dedykowanej do filmowania minimalizuje przesunięcie ostrości i osi optycznej podczas zmiany zoomu. Wprowadzane 

Na początku marca Fujifilm wprowadzi obiektyw MK18-55mm (długość ogniskowej 18-55mm) dla mocowania E, a następnie latem model MK50-135mm (długość ogniskowej 50-135mm), również przystosowany do mocowania E. Wersje przeznaczone do mocowania X (długości ogniskowej 18-55mm oraz 50-135mm) są przygotowywane do wprowadzenia pod koniec roku.

Dane techniczne:

Typ obiektywu: szerokokątny zoom
Ogniskowa: 18 – 55 mm
Zoom: 3 x
Ostrość: od 0.38 m
Maksymalna wartość przysłony: 22
Liczba listków na przysłonie: 9
Rozmiar filtra: 82 mm
Mocowanie: E-mount
Wymiary: 85 x 206 mm
Waga: 980 g

Obiektyw dostępny w naszym sklepie

Share Button